Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Të huaj të arrestuar për shpërndarje droge në vendpushimin “Sllënçev Brjag”

Foto: BGNES

Zbuluan një skemë kriminale për përhapjen e drogës në vendpushimin e Detit të Zi, “Sllënçev Brjag”. Pesë burra të moshës 21 deri në 45 vjeç nga Nigeria, Ruanda dhe Gana, me banim të përhershëm në Bullgari, u arrestuan gjatë një operacioni të specializuar policor. U gjetën dhe sekuestruan: 16 qese plastike me kokainë, rreth 40 gramë marihuanë dhe 35 tableta ekstazi të fshehura në plazh.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 26 janarin 2023

Të enjten do të mbajë mot i vranët me reshje bore, kryesisht në Bullgarinë Jugperëndimore. Në verilindje do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 3 deri në 2°, në kryeqytet minus 2°. Në qafat malore mund të ketë ngrica...

botuar më 23-01-25 8.25.MD

Kryetari i Kuvendit Popullor Vezhdi Rashidov u prit nga Papa Françesku

Kryetari Kuvendit Popullor Vezhdi Rashidov u prit në një takim personal nga Shenjtëria e Tij Papa Françesku në Vatikan. Takimi u zhvillua në kuadër të predikimit të posaçëm të Papës me rastin e ditës së fundit të javës së unitetit të krishterë...

botuar më 23-01-25 6.00.MD

“Lukoil” pretendon se nuk ka dërguar karburant në Ukrainë nga Bullgaria

Kompania ruse e naftës "Lukoil" hedh poshtë akuzat për furnizim me karburant në Ukrainë nga rafineria e saj në Bullgari ose përmes kanaleve të tjera dhe nuk përjashton mundësinë e paraqitjes në gjykatë, raporton TASS, cituar nga BTA. “Në..

botuar më 23-01-25 2.19.MD