Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tre parti janë duke punuar mbi programin e një qeverie të mundshme me kryeministër Asen Vasilev

Asen Vasilev
Foto: BGNES

Partitë "Po e vazhdojmë ndryshimin", BSP dhe "Bullgaria Demokratike" formuan një grup pune për të punuar mbi programin e menaxhimit të një qeverie të mundshme të kryesuar nga zëvendëskryeministri i tanishëm në dorëhqeje Asen Vasilev /"Po e vazhdojmë ndryshimin"/, program ky rreth të cilit u bashkuan tre partitë e lartpërmendura dhe deputetë të pavarur. Do të punohet mbi një program me detyra të qarta për një periudhë 6 mujore, njoftoi Ministri i Inovacionit dhe Rritjes në dorëheqje, Daniel Lorer. Tani për tani nuk janë diskutuar postet dhe emrat e ministrave.


Më shumë nga rubrika

Ivan Hristanov

Pritet që “Po e vazhdojmë ndryshimin” t'i përgjigjet propozimit të GERB-it të premten

Ivan Hristanov, deputet nga “Po e vazhdojmë ndryshimin”, i tha BNR se duhet bërë përpjekje për të formuar një shumicë të re qeverisëse. Një kusht kryesor është të punohet për të çrrënjosur korrupsionin, tha ai. Bashkëkryetarët e "Po e..

botuar më 22-10-06 7.17.MD

Këshilli Atlantik i Bullgarisë bëri thirrje për ndihmë ushtarake për Ukrainën

Organizata joqeveritare Këshilli Atlantik i Bullgarisë bëri thirrje që Parlamenti të miratojë një deklaratë në mbështetje të zgjerimit të NATO-s me Ukrainën dhe ofrimin e ndihmës ushtarake për vendin. Dje “Bullgaria Demokratike” njoftoi se në ditët..

botuar më 22-10-06 6.28.MD
Asen Mexhidiev

Ministri i Shëndetësisë zgjati me një javë masat anti-epidemike

Masat anti-epidemike lidhur me pandeminë Covid-19 në Bullgari do të zgjaten deri më 12 tetor. Ky është urdhri i Ministrit të Shëndetësisë Asen Mexhidiev nga qeveria e përkohshme, i publikuar në ueb faqen e Ministrisë. Vendimi është bazuar në..

botuar më 22-10-06 5.34.MD