Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat Stoevi e nisën me fitore në Turneun e Badmintot në Kuala Lumpur

Gabriella dhe Stefani Stoevi

Tri herë kampionet e Evropës Gabriella Stoeva dhe Stefani Stoeva nisën me fitore në dyshe për femra në Turneun e Badmintonit "World Tour Super 500" në Kuala Lumpur (Malajzi). Bullgaret u renditën në vendin e tetë në skemën fituan kundër Pooja Dandu dhe Arathi Sara Sunil nga India me 21:17, 21:17 për 30 minuta.

Në raundin e radhës motrat Stoevi presin fituesit e dyluftimit mes dysheve nga Indonezia dhe Tajlanda.

Skermistët bullgarë me ar dhe bronz në Rumani

Nikollaj-Tomas Georgiev fitoi medaljen e artë në një nga garat prestigjioze të shpatës për kadetë, meshkuj dhe femra, Riposta Cup në Bukuresht (Rumani), njoftoi Federata Bullgare e Skermës. Në finale, skermisti ynë mundi Thomas Billod nga Franca me..

botuar më 24-01-29 12.12.MD

Vajzat bullgare me medalje nga Kupa e Botës në Skermë

Ditën e diel, 21 janar, Mihaela Stefanova, Viktoria Velisllavova dhe Raja Jagova, nën drejtimin e trajnerit Daniell Bojaxhiev, u bënë kampione në garën ekipore të shpatës në turneun e skermës për Kupën e Botës për vajza në Tashkent (Uzbekistan). Me..

botuar më 24-01-22 11.23.PD

Kupa e Botës në Snowboard do të mbahet në Pamporovo më 20-21 janar

Kupa e Botës në Snowboard për meshkuj dhe femra do të mbahet më 20 dhe 21 janar në resortin Pamporovo në Rodope. Për herë të parë, resorti pret skiatorë të rangut më të lartë të Federatës Ndërkombëtare të Skive. Dy startet janë në disiplinën e..