Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat Stoevi e nisën me fitore në Turneun e Badmintot në Kuala Lumpur

Gabriella dhe Stefani Stoevi

Tri herë kampionet e Evropës Gabriella Stoeva dhe Stefani Stoeva nisën me fitore në dyshe për femra në Turneun e Badmintonit "World Tour Super 500" në Kuala Lumpur (Malajzi). Bullgaret u renditën në vendin e tetë në skemën fituan kundër Pooja Dandu dhe Arathi Sara Sunil nga India me 21:17, 21:17 për 30 minuta.

Në raundin e radhës motrat Stoevi presin fituesit e dyluftimit mes dysheve nga Indonezia dhe Tajlanda.

Medalje argjendi për Bullgarinë në Kampionatin Botëror të Kërcimit me Trampolinë për të rinj e të reja në Sofje

Në kërcimin e sinkronizuar në grupmoshën 11-12 vjeç, bullgaret Mirella Koseva dhe Sijana Pavllova zunë vendin e dytë. Dy vajzat realizuan jashtëzakonisht pastër kombinimin e tyre dhe fituan medaljen e argjendtë me 42.640 pikë. Në vend të parë, me 43.350..

botuar më 22-11-24 4.50.MD

Sportistët bullgarë fituan katër medalje të arta dhe një të argjendtë nga Ballkaniada në Xhudo

Sportistët bullgarë fituan katër medalje të arta dhe një të argjendtë në Kampionatin Ballkanik të Xhudos për Veteranët në kryeqytetin e Shqipërisë - Tiranë. Medalje të artë fituan Ivajllo Popov (35-39 vjeç), Dimitër Popov (40-45 vjeç), Bojko Ninov..

botuar më 22-11-23 8.00.MD

Luksemburgu mundi skuadrën kombëtare bullgare të futbollit

Bullgaria nuk arriti të mposhtë Luksemburgun në një ndeshje kontrolli që përfundoi 0:0. Në stadiumin e Luksemburgut, bullgarët nuk arritën të arrijnë suksesin e katërt radhazi nën drejtimin e trajnerit Mladen Krstajić. Ndeshja e radhës e..