Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat Stoevi e nisën me fitore në Turneun e Badmintot në Kuala Lumpur

Gabriella dhe Stefani Stoevi

Tri herë kampionet e Evropës Gabriella Stoeva dhe Stefani Stoeva nisën me fitore në dyshe për femra në Turneun e Badmintonit "World Tour Super 500" në Kuala Lumpur (Malajzi). Bullgaret u renditën në vendin e tetë në skemën fituan kundër Pooja Dandu dhe Arathi Sara Sunil nga India me 21:17, 21:17 për 30 minuta.

Në raundin e radhës motrat Stoevi presin fituesit e dyluftimit mes dysheve nga Indonezia dhe Tajlanda.

Kalina Atanasova fitoi medaljen e argjendtë në skermë për Kupën Evropiane

Kalina Atanasova fitoi medaljen e argjendtë në turneun e skermës, që u zhvillua në Stamboll dhe ishte i vlefshëm për Kupën Evropiane. Bullgarja tregoi një lojë të shkëlqyer dhe përfundoi e dyta nga 73 garues gjithsej.  Në finale, garuesja jonë humbi..

botuar më 22-11-07 7.34.MD
Aleksandër Donski

Tenisti ynë Aleksandër Donski u kualifikua në gjysmëfinale

Pasi mposhti gjermanin Maik Steiner 6:3, 7:6(6), Aleksandër Donski u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit të serisë Futures të ITF në fushë të fortë në Monastir (Tunizi) me një fond çmimesh prej 15 mijë dollarësh. Për finalet, bullgari..

botuar më 22-11-04 6.40.MD

Grigor Dimitrov humbi nga numri 1 në tenis Carlos Alcaraz

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u eliminua në fazën e 16-të të dy çerek finaleve Masters në Paris në garën me numrin 1 të botës, Carlos Alcaraz nga Spanja. Dimitrov humbi me rezultat 1:6, 3:6 në një ndeshje që vazhdoi 1 orë e 13 minuta. Kjo..