Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 korrik 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 korrik 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në shënimin tonë politik do të dëgjoni pse në vjeshtë do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare në Bullgari.

Në rubrikën “Shoqëri” ju ofrojmë intervistën me kryetaren e Shoqatës së Shkollave Bullgare jashtë Vendit Irina Vlladikova e cila është e bindur, se “Arsimi jashtë vendit është një element i sigurisë kombëtare”.

Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën “Kënga e ditës” është një këngë e bukur popullore bullgare nga rajoni i malit Stranxha.

Ju urojmë minuta të këndshme!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 22 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 22 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Bullgarët janë hulumtuesit e parë që eksploruan dhe përshkruan shpellat e Shqipërisë. Njëkohësisht me gjinjtë e tokës, speleologët studiuan edhe pakicën etnike..

botuar më 22-11-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 21 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj në lidhje me 21 nëntorin – Ditën e Familjes së Krishterë, do t’ju takojmë me Radina Vellçeva dhe fondacionin e saj.   Përzgjedhja..

botuar më 22-11-21 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 18 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për ekspozitën në Plovdiv “Kur djali bëhet burrë... “ – një koleksion interesant i etnologut Dr. Ilija Vëlev,..

botuar më 22-11-18 3.00.MD