Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 2 gusht 2022

Në fillim të programit të ditës më 2 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më 2 gusht mbushen 119 nga epopeja e Ilindenit. Lidhur me këtë në rubrikën “Histori” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi këtë Kryengritje dhe shkaqet që çuan në të.

Në “Këngën e ditës” edhe sot ju ofrojmë një këngë e bukur bullgare kushtuar verës. “Dita e verës” është titulli i saj dhe është në interpretim të grupit “Atlas”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.50 – Lajmet

  • 10.09 – Histori 

  • 18.44 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 16 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 16 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për manastirin “Shën Ivan Kasinec”. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën   “E..

botuar më 22-11-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 15 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim të programit në rubrikën “Histori” do t’ju flasim për kreshmët e Krishtlindjeve, të cilat paraprijnë festën e madhe të Lindjes së Krishtit. Në rubrikën e..

botuar më 22-11-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 14 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Orkestra e Muzikës Popullore e BNR-së fillon sezonin e saj të 70-të me një koncert të bukur – mbi këtë temë do ta ndalim vëmendjen tuaj në..

botuar më 22-11-14 3.00.MD