Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 8 shkurt 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 08 shkurt 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën "Drowning" të grupit SEVI. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:30 - Lajmet..

botuar më 23-02-08 3.00.MD

Bullgaria sot –7 shkurt 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” këngëtarja e re Dara Ekimova do të prezantojë versionin e saj të një prej këngëve më të bukura të muzikës pop bullgare -..

botuar më 23-02-07 3.00.MD

Bullgaria sot – 6 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do të dëgjoni pse diplomacia bullgare e ka gjithnjë e më të vështirë t’i besojë Shkupit. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të..

botuar më 23-02-06 3.00.MD