Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 27 dhjetor 2022

Në programin e ditës të Radio Bullgarisë më 27 dhjetor 2022 do të dëgjoni cilat ishin fjalët që dominuan në vitin 2022. Këngën e ditës ia kushtojmë Ditës së Shën Stefanit, kremtja e së cilës gjithnjë bie më 27 dhjetorin. Doemos do të dëgjoni..

botuar më 22-12-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 dhjetor 2022

Gëzuar Krishtlindjet! Redaksia e Gjuhës shqipe përshëndet të gjithë miqtë tanë që festojnë sot! Të nderuar dëgjues, ju urojmë shumë shëndet dhe lumturi në familjet tuaja! Në fillim të programit do të kërkojmë përgjigjen e pyetjes “A po..

botuar më 22-12-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 12 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 12 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Bullgaria importon 10 herë më shumë mish qengji dhe dele sesa eksporton – kjo është tema në rubrikën tonë “Ekonomia”. Rubrika jonë..

botuar më 22-12-12 3.00.MD