Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 25 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju takojmë medisa prej pjesëmarrësve në Festivalin e parë të Artit Shqiptar që u mbajt në Sofje më 21 dhe 22 nëntor.  Në rubrikën..

botuar më 22-11-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 24 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 24 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për një fotografe amatore e cila përpiqet të kapë të gjitha pamjet të cilat e frymëzojnë. Më 24 nëntor Kisha Ortodokse nderon Dëshmoren e..

botuar më 22-11-24 3.00.MD

Bullgaria sot – 23 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 23 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju takojmë meDorën, e cila dëshiron t'i japë frymë të re majës Buzlluxha.   Në vitin 2022, Kori Miks i BNR hyri në sezonin e tij të..

botuar më 22-11-23 3.00.MD