Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 17 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 17 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim të programit në rubrikën “Shoqëri” do t’ju ofrojmë intervistën me kryetaren e Agjencisë për Bullgarët jashtë Shtetit Rajna Manxhukova, e cila pret që në..

botuar më 22-11-17 3.00.MD

Bullgaria sot – 16 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 16 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për manastirin “Shën Ivan Kasinec”. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën   “E..

botuar më 22-11-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 15 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim të programit në rubrikën “Histori” do t’ju flasim për kreshmët e Krishtlindjeve, të cilat paraprijnë festën e madhe të Lindjes së Krishtit. Në rubrikën e..

botuar më 22-11-15 3.00.MD