Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 11 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 11 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për forumin ndërkombëtar për alfabetin cirilik që u mbajt së fundmi në Sofje. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e..

botuar më 22-11-11 3.00.MD

Dy redaktorë të tjerë të Radio Bullgarisë u diplomuan me sukses në Akademinë e BNR-së

Për të tetin vit radhazi, Radioja Kombëtare Bullgare mblodhi gazetarë nga programet e saj kombëtare dhe rajonale në një Master Class të gazetarisë radiofonike. Kolegët tanë u përzgjodhën me anë të një konkursi për t’u trajnuar sipas plan-programit..

botuar më 22-11-11 7.15.PD

Bullgaria sot – 10 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 10 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në vazhdim të programit në rubrikën “Turizëm” do t’ju tregojmë si mund të kaloni një fundjavë të këndshme në qytetin bullgar Koprivshtica. Me rrugicat e tij me kalldrëm me..

botuar më 22-11-10 3.00.MD