Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 gusht 2022

Të nderuar miq,

në fillim të programit të ditës më 3 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju takojmë me drejtoreshën ekzekutive të Agjencisë për Bullgarët Jashtë Shtetit Rajna Manxhukova.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Po e ëndërroj verën” në interpretim të duetit Rosen dhe Lorina.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.31 - Lajmet 

  • 14.54 - Kënga e Ditës
Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 3 janar 2023

Gëzuar Vitin e Ri, të nderuar miq shqiptarë! Në fillim të programit të ditës më 03 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën "Dy fate" në interpretim të Mihaella..

botuar më 23-01-03 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 janar 2023

Gëzuar Vitin e Ri 2023! Në këtë program festiv të Radio Bullgarisë më parë do t’ju ofrojmë një shëtitje nëpër këndet piktoreske të Bullgarisë, që janë pak të njohura. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të dëgjoni..

botuar më 23-01-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 30 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën "Urimi" në interpretim të muzikantëve të dashur bullgarë dhe..

botuar më 22-12-30 3.00.MD