Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 8 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 8 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për StreetArt Festival 2022 në Staro Zhelezare.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “Sa e dua” në interpretim të grupit të ri “Jupiter 7”.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.30 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 7 tetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 07 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për ekspozitën "Kujtesa", e cila prezanton relikte të refugjatëve armenë në Bullgari. Në rubrikën e përditshme..

botuar më 22-10-07 3.00.MD

Bullgaria sot – 6 tetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 6 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pasi u shpallën rezultatet definitive të zgjedhjeve parlamentare të 2 tetorit në Bullgari doli në pah se numri i atyre që votuan me “nuk mbështes askënd” u rrit me 2.5..

botuar më 22-10-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 05 tetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 5 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Kulturë” do t’ju tregojmë për një ekspozitë në Bullgari në të cilën piktorë dhe skulptorë bullgarë bashkohen kundër dhunës. Në..

botuar më 22-10-05 3.00.MD