Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 11 gushtin

Moti mbetet i ndryshueshëm, mbi Detin e Zi do të mbajë mot me diell

Foto: BGNES

Të enjten në Bullgarinë Veriore reshjet e natës do të ndalen dhe vranësirat do të çahen. Në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore pas mesditës do të ketë sërish reshje të shkurtra me bubullima. Reshjet do të jenë më të theksuara në rajonin Rilla-Rodope dhe në Ultësirën Perëndimore të Trakisë së Epërme. Ka të ngjarë për breshër. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 26 dhe 31°, në Sofje rreth 25°.

Përgjatë Detit të Zi moti do të jetë me diell. Era do të shuhet. Temperaturat maksimale do të jenë 28-30°. Temperatura e ujit të detit është 26-27°. Eksitimi i detit do të jetë deri në 3 ballë.

Moti nuk do të jetë i përshtatshëm për shëtitje në male. Pas drekës do të bjerë shi dhe do të ketë bubullima. Temperatura maksimale në 1200 m do të jetë 21°, në 2000 m deri në 13°.

Të premten do të ketë reshje shiu vetëm në jugperëndim.

Më shumë nga rubrika

Qendra Kulturore dhe Informative e Bullgarisë në Shkup është zhvendosur në një shtëpi të re

Shtëpia e re e Qendrës Kulturore dhe Informative të Bullgarisë në Shkup do të hapet zyrtarisht më 25 nëntor – ditën e Shën Klementit të Ohrit. Në mesin e të ftuarve në ngjarje do të jenë ministrat e kulturës të Bullgarisë Velislav Minekov dhe të..

botuar më 22-11-25 6.10.PD

Parashikimi i motit për 25 nëntorin 2022

Gjatë natës nga veriperëndimi, me erë kryesisht mesatare do të vazhdojë të depërtojë ajër i ftohtë. Vende-vende në malin Prebdallkan dhe në fusha të larta do të ketë reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°,..

botuar më 22-11-24 8.30.MD
Presidenti Rumen Radev

Presidenti Rumen Radev nuk e pranon dorëheqjen e kryesekretarit të Ministrisë së Punëve të Brendshme

Siguria kombëtare dhe Ministria e Brendshme nuk mund të bëhen peng i ambicieve politike konjukturale afatshkurtra. Kështu ka bërë të ditur në qëndrimin e tij presidenti Rumen Radev. Ai ka theksuar se nuk do ta pranojë dorëheqjen e dorëzuar nga..

botuar më 22-11-24 7.38.MD