Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Boksierët bullgarë me tre tituj të Moldavian Belt në Rumani

Foto: Federata Bullgare e Boksit

Bullgaria fitoi tre medalje të arta nga tre të mundshme në turneun ndërkombëtar të boksit " Moldavian Belt ", i cili u mbajt në Rumani. Pas Nikollaj Marinovit, i cili fitoi titullin në kategorinë deri në 60 kilogramë, në vendet e para u ngjitën edhe Zllatisllava Çukanova (50 kg) dhe Rami Kiuan (deri në 80 kg). Ekipi ynë i përbërë nga tre boksierë udhëhiqej nga trajneri Aleksandër Aleksandrov.

Më shumë nga rubrika

Pallati Kombëtar i Kulturës

Sofjes i dorëzojnë flamurin e Kryeqytetit Botëror të Sportit

Më 3 dhjetor në një ceremoni zyrtare në Pallatin Kombëtar të Kulturës në Sofje i dorëzojnë kryeqytetit tonë flamurin e Kryeqytetit Botëror të Sportit në vitin 2024. Iniciativa është e përbashkët e Asociacionit të Qyteteve dhe Regjioneve Evropiane dhe..

botuar më 22-12-03 5.25.PD
Adrian Andreev

Adrian Andreev u kualifikua në çerekfinalet në Spanjë

Raketa e dytë e Bullgarisë për meshkuj Adrian Andreev u kualifikua në çerekfinalen e turneut të tenisit në fusha balte të serisë Challenger në Maspalomas (Spanjë), kategoria 80. Andreev, i renditur në numrin 6, mbizotëroi bindshëm ndaj..

botuar më 22-12-01 5.37.MD
Foto: Federata Bullgare e Kërcimit me Trampolinë

Medalje argjendi për Bullgarinë në Kampionatin Botëror të Kërcimit me Trampolinë për të rinj e të reja në Sofje

Në kërcimin e sinkronizuar në grupmoshën 11-12 vjeç, bullgaret Mirella Koseva dhe Sijana Pavllova zunë vendin e dytë. Dy vajzat realizuan jashtëzakonisht pastër kombinimin e tyre dhe fituan medaljen e argjendtë me 42.640 pikë. Në vend të parë, me 43.350..

botuar më 22-11-24 4.50.MD