Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 shtator. 

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Valentin Jordanov - bullgari që ndryshoi pamjen e Las Vegasit”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë së bashku këngën me titull “Dashuri e vërtetë”.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 00.59 - Lajmet
  • 19.02 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 2 janar 2023

Gëzuar Vitin e Ri 2023! Në këtë program festiv të Radio Bullgarisë më parë do t’ju ofrojmë një shëtitje nëpër këndet piktoreske të Bullgarisë, që janë pak të njohura. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të dëgjoni..

botuar më 23-01-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 30 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën "Urimi" në interpretim të muzikantëve të dashur bullgarë dhe..

botuar më 22-12-30 3.00.MD
Mihaill Mihajllov

Ia themi lamtumirën e fundit Mihaill Mihajllovit, doajenit në Redaksinë e Gjuhës Spanjolle të "Radio Bullgarisë"

Mihaill Mihaillov, një përkthyes dhe folës brilant nga Redaksia e Gjuhës Spanjolle e “Radio Bullgarisë”, u largua nga ne. Përkthimet dhe prezenca e tij gazetareske do të vazhdojnë të jenë shembull i profesionalizmit të lartë dhe zotërimit të shkëlqyer të..

botuar më 22-12-30 2.03.MD