Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 29 shtator 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju tregojmë për një aplikim të ri të disa sipërmarrësve të rinj bullgarë që synon të kufizojë përhapjen e mbetjeve plastike.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë veprën e kompozitorit të madh bullgar Marin Goleminov "Festa e fshatit" nga suita te baleti "Nestinarka".

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.22 – Lajmet

  • 09.43 – Shoqëria

  • 14.08 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 05 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 05 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Folklor”, do t’ju tregojmë për tre festa në fillim të dhjetorit që shënojnë kalimin nga vjeshta në dimër – Ditën..

botuar më 22-12-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja..

botuar më 22-12-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 1 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Personalitete” do t’ju tregojnë për piktorin bullgar Boris Georgiev. Në “Këngën e Ditës” do të dëgjoni këngën më të re të grupit..

botuar më 22-12-01 3.00.MD