Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 29 shtator 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju tregojmë për një aplikim të ri të disa sipërmarrësve të rinj bullgarë që synon të kufizojë përhapjen e mbetjeve plastike.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë veprën e kompozitorit të madh bullgar Marin Goleminov "Festa e fshatit" nga suita te baleti "Nestinarka".

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.22 – Lajmet

  • 09.43 – Shoqëria

  • 14.08 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 24 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 24 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni “Fryma e diellit” interpretuar nga Reni Popminçeva. Autori i muzikës është Georgi..

botuar më 23-01-24 3.00.MD

Bullgaria sot – 23 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 23 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni “Roli kryesor” interpretuar nga Konstantin Kovaçev. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-01-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 20 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni “Etydi I: Shaken trees” interpretuar nga Orkestra dhe Kori i BNR-së me..

botuar më 23-01-20 3.00.MD