Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 tetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 3 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Politikë” do të dëgjoni pse pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 2 tetorit në Bullgari po shfaqet sërish një udhëkryq politik.

Në “Këngën e Ditës” ju ofrojmë këngën “E vërteta” në interpretim të këngëtares në zë Mariana Popova.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.46 – Lajmet
  • 10.04 – Politikë
  • 15.39 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 29 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. “Treni Sofje-Stamboll në renditjen e Lonely Planet për vitin 2023” – kjo është tema në rubrikën tonë “Turizëm”. Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të..

botuar më 22-11-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 nëntor 2022

Gëzuar Festën Kombëtare të popullit shqiptar! Në fillim të programit të ditës më 28 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në lidhje me përvjetorin e 110-të nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë do t’ju tregojmë..

botuar më 22-11-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 25 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju takojmë medisa prej pjesëmarrësve në Festivalin e parë të Artit Shqiptar që u mbajt në Sofje më 21 dhe 22 nëntor.  Në rubrikën..

botuar më 22-11-25 3.00.MD