Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” u largua me barazim nga Helsinki

Foto: BGNES

Kampioni bullgar i futbollit "Lludogorec" nuk arriti të fitojë ndeshjen në Finlandë ndaj mikpritësit "HIK Helsinki" dhe përfundoi 1:1 në turneun e "Ligës së Evropës".

Skuadra është e dyta në klasifikimin e Grupit C pasi “Roma” humbi në kryeqytetin italian me 1:2 nga “Betis”.

Më 13 tetor, bullgarët do të luajnë sërish kundër finlandezëve si nikoqirë në Razgrad. Më 3 nëntor në Stadio Olimpiko, Lludogorec do të vizitojë Romën.

Më shumë nga rubrika

Aleksandër Vezenkov

Aleksandër Vezenkov nominohet për "Sportist të Ballkanit"

Basketbollisti i kombëtares bullgare Aleksandër Vezenkov është në Top 10 të renditjes "Sportisti i Ballkanit". Fituesi do të shpallet këtë javë. Në edicionin e 49-të të sondazhit marrin pjesë të gjitha agjencitë kombëtare të gadishullit. Me..

botuar më 22-12-26 6.18.MD

130 vjet nga lindja e mundësit legjendar bullgar Dan Kollov

Më 26 dhjetor në fshatin Sennik të komunës së qytetit Sevlievo, do të shënohet 130 vjetori i lindjes së mundësit bullgar Donço Kolev Denev, i njohur si Dan Kollov. Lule do të vendosen para monumentit të mundësit në fshat, njofton komuna. Dan..

botuar më 22-12-26 6.35.PD
Ivan Ivanov

Një talent i ri bullgar fitoi turne tenisi në SHBA

Një sukses i jashtëzakonshëm për Ivan Ivanovin, i cili arriti fitoren e shtatë radhazi dhe triumfoi me titullin tek të rinjtë deri në 14 vjeç në turneun “Orange Bowl” në shtetin e Floridës, në SHBA. Gara është një kampionat botëror jozyrtar i tenisit..

botuar më 22-12-21 11.26.PD