Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” u largua me barazim nga Helsinki

Foto: BGNES

Kampioni bullgar i futbollit "Lludogorec" nuk arriti të fitojë ndeshjen në Finlandë ndaj mikpritësit "HIK Helsinki" dhe përfundoi 1:1 në turneun e "Ligës së Evropës".

Skuadra është e dyta në klasifikimin e Grupit C pasi “Roma” humbi në kryeqytetin italian me 1:2 nga “Betis”.

Më 13 tetor, bullgarët do të luajnë sërish kundër finlandezëve si nikoqirë në Razgrad. Më 3 nëntor në Stadio Olimpiko, Lludogorec do të vizitojë Romën.

Më shumë nga rubrika

Ivan Ivanov

Një talent i ri bullgar fitoi turne tenisi në SHBA

Një sukses i jashtëzakonshëm për Ivan Ivanovin, i cili arriti fitoren e shtatë radhazi dhe triumfoi me titullin tek të rinjtë deri në 14 vjeç në turneun “Orange Bowl” në shtetin e Floridës, në SHBA. Gara është një kampionat botëror jozyrtar i tenisit..

botuar më 22-12-21 11.26.PD

Peshëngritësi Karllos Nasar me flori dhe rekord botëror në Bogota

Karllos Nasar fitoi medaljen e artë në shtytje dhe theu rekordin botëror në lëvizje në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes në Bogota (Kolumbi). Bullgari 18-vjeçar bëri tre tentime të pasuksesshme në lëvizjen e parë - hedhjen, më pas arriti një rekord..

botuar më 22-12-12 4.58.MD
Ivet Goranova

Medalje e artë për karateisten Ivet Goranova nga Italia

Ivet Goranova fitoi medalje të artë në kategorinë deri në 61 kilogramë në disiplinën “kumite” në edicionin e 30-të të turneut ndërkombëtar të karatesë “Venice Cup” në Itali. Bullgarja fitoi gjashtë herë në rrugën e saj për në vendin e parë, duke mundur..

botuar më 22-12-09 2.57.MD