Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 7 tetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 07 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju tregojmë për ekspozitën "Kujtesa", e cila prezanton relikte të refugjatëve armenë në Bullgari.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Vjeshta” të interpretuar nga grupi P.I.F.

Ju urojmë minuta të këndshme!

01.32 – Lаjmet

12.15 – Kulturë

19.08 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 30 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 30 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni Dua (Më shumë kohë me ty) – një këngë e grupit “Тaking Heed”. Ju..

botuar më 23-01-30 1.29.MD

Bullgaria sot – 27 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 27 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën “ Petrunka ” në interpretim të Nina Nikolinës. Ju urojmë..

botuar më 23-01-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të dëgjoni këngën “Kur këndoj” në interpretim të duetit Kalin Veljov dhe Maria Avramidi. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-01-26 3.00.MD