Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

MPJ i falënderon komunitetet bullgare jashtë vendit për ndihmën e tyre në zhvillimin e zgjedhjeve

Foto: mfa.bg

Në një fjalim drejtuar komuniteteve bullgare jashtë vendit, të publikuar në faqen e Ministrisë së Punëve të Jashtme, ministri i jashtëm nga qeveria e përkohshme Nikollaj Millkov i falënderoi ato për ndihmën e dhënë në organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 2 tetorit.

“Shfrytëzoj rastin të shpreh vlerësimin tim për ndihmën e çmuar të strukturave të komunitetit bullgar në rajonet e veçanta që punuan me mirëkuptim dhe durim për organizimin e votimit parlamentar”, thuhet në fjalim. Ministri Millkov shprehu shpresën për ndërveprim të frytshëm edhe në të ardhmen, në mënyrë që bashkatdhetarët tanë jashtë vendit ta ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike për të votuar.

Më shumë nga rubrika

Ministri i brendshëm: Nëse ka një vend të pushtuar, Ministria e Brendshme nuk është pjesë e tij

Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Ivan Demerxhiev, komentoi për Nova TV të dhënat e djeshme nga prokuroria, sipas të cilave kryeprokurori është subjekt i sulmeve nga oligarkët dhe prokurorë dhe gjyqtarë kërcënohen. Sipas tij, informacionet në..

botuar më 23-03-17 10.56.PD

Polonia dërgon katër MiG-29 në Ukrainë

Polonia do të furnizojë Ukrainën me një grup fillestar prej katër avionësh luftarakë MiG-29, njoftoi presidenti polak Anxhej Duda. Sipas tij, kjo do të ndodhë në ditët në vijim dhe plani është që vendi më vonë të marrë gjithsej 12 avionë. Në lidhje me..

botuar më 23-03-17 9.58.PD

113 të sapoinfektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit u zbuluan 113 raste me koronavirus nga 2635 teste të kryera, sipas të dhënave të Portalit të Unifikuar të Informacionit. 4 për qind e mostrave rezultuan pozitive. 47 për qind e të sapoinfektuarve nuk janë të vaksinuar. Në..

botuar më 23-03-17 9.17.PD