Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 11 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 11 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju tregojmë për forumin ndërkombëtar për alfabetin cirilik që u mbajt së fundmi në Sofje.

Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju prezantojmë këngën “Çaji” - një nga këngët në renditjen muzikore TOP 20 të BNR-së, e cila javën e radhës zë vendet e para.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 1.33 - Lajmet 

  • 16.42 - Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 27 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 27 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni këngën “ Petrunka ” në interpretim të Nina Nikolinës. Ju urojmë..

botuar më 23-01-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të dëgjoni këngën “Kur këndoj” në interpretim të duetit Kalin Veljov dhe Maria Avramidi. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-01-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Më 25 janar Radioja Kombëtare Bullgare feston 88 vjetorin e themelimit. Lidhur me këtë në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 23-01-25 3.00.MD