Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 16 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Në vazhdim në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për manastirin “Shën Ivan Kasinec”.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën  “E vetme” – një baladë e bukur e realizuar nga treshja VIVA.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.44 – Lajmet

  • 11.36 – Histori  

  • 16.29 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 16 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës. Në rubrikën e sotme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën më të re të interpretuesit bullgar në zë Grafa. Ju urojmë minuta të këndshme! 01.38 –..

botuar më 23-03-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 15 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Bregu me ngjyrën më të gjelbër” në interpretim të Stefan Vëlldobrevit dhe Rut..

botuar më 23-03-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 14 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Unë dhe ti” në interpretim të grupit Tube Hedzzz ...

botuar më 23-03-14 3.00.MD