Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 16 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Në vazhdim në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për manastirin “Shën Ivan Kasinec”.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën  “E vetme” – një baladë e bukur e realizuar nga treshja VIVA.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.44 – Lajmet

  • 11.36 – Histori  

  • 16.29 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 1 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 1 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës”, me rastin e 1 marsit – Ditës së Gjyshes Marta, ju ofrojmë këngën “Verore” në interpretim të grupit vokal..

botuar më 23-03-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Pas kësaj do të dëgjoni disa mite dhe keqkuptime lidhur me jetën dhe veprën e Apostullit të Lirisë Bullgare. Tema është pjesë e Programit Kombëtar për përkujtimin e..

botuar më 23-02-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 shkurt 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 27 shkurt 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Historia” do të dëgjoni një temë për monumentin e Apostullit të Lirisë Vasill Levski në Sofje. Tema është..

botuar më 23-02-27 3.00.MD