Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 23 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 23 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju takojmë meDorën, e cila dëshiron t'i japë frymë të re majës Buzlluxha.  

Në vitin 2022, Kori Miks i BNR hyri në sezonin e tij të 70-të, i cili vazhdon më 23 nëntor me një koncert në Klubin Qendror Ushtarak. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni një nga himnet që do të luhet - "Beko shpirtin tim" nga Apostoll Nikollaev-Strumski (1886-1971), kompozitor dhe dirigjent i koreve të kishës. 

Ju urojmë minuta të këndshme!

01.11 - Lajmet 

10.42 - Personalitete

16.05 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 9 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Në rubrikën e sotme “Kënga e ditës” do t’ju informojmë për turneun e njërit prej këngëtarëve në zë bullgar përtej oqeanit. Ky është Doni, kënga e të cilit..

botuar më 23-03-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Pas kësaj do t’ju ofrojmë një temë - pjesë të Programit Kombëtar për përkujtimin e 150 vjetorit të vdekjes së Vasill Levskit. Në Bullgari 8 Marsi shënohet edhe si..

botuar më 23-03-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 7 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 7 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Nuk ka asnjë mënyrë” në interpretim të Ljubo Kirovit dhe Dara...

botuar më 23-03-07 3.00.MD