Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 25 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 25 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju takojmë medisa prej pjesëmarrësve në Festivalin e parë të Artit Shqiptar që u mbajt në Sofje më 21 dhe 22 nëntor. 

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën“Gjurma” në interpretim të Vlladimir Boçevit me pseudonimin artistik ValDeMar - një nga propozimet e reja në renditjen kombëtare për muzikën pop dhe rock Top 20 të BNR.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.18 - Lajmet 

  • 09.38 - Kulturë  

  • 20.59 - Kënga e Ditës  


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 3 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 3 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Kujtesa familjare e Pomories" në interpretim të Stefka Berovës..

botuar më 23-05-03 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 maj 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësinë të dëgjoni një këngë të frymëzuar nga një rit popullor për shi. Ju urojmë minuta të këndshme! 01.36 – Lajmet..

botuar më 23-05-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 maj 2023

Të nderuar miq, sot me rastin е 1 majit – Ditës Ndërkombëtare të Punës, në minutat në vijim do t’ju tregojmë për tendencat e inflacionit në Bullgari dhe për disa prej problemeve, me të cilët ndeshen punonjësit në vend. Pas kësaj në rubrikën tonë të..

botuar më 23-05-01 3.00.MD