Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja e fundit në kuizin e Radio Bullgarisë. 

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën "Delja e Zezë" në interpretim të këngëtares së madhe bullgare Lili Ivanova.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.30 - Lajmet

  • 11.06 - Histori

  • 17. 00 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 12 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 12 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Ylli” - në interpretim të këngëtares së madhe Lili Ivanova. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-05-12 3.00.MD

Bullgaria sot – 11 maj 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju flasim për këngëtaren Maria Mutafçieva, e cila këto ditë do të prezantojë albumin e saj të parë solo “Vazhdo të ëndërrosh”...

botuar më 23-05-11 3.00.MD

Bullgaria sot – 10 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 10 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Nëse jemi dy” - një këngë kushtuar miqësisë në interpretim të Ljubo..

botuar më 23-05-10 3.00.MD