Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja e fundit në kuizin e Radio Bullgarisë. 

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën "Delja e Zezë" në interpretim të këngëtares së madhe bullgare Lili Ivanova.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.30 - Lajmet

  • 11.06 - Histori

  • 17. 00 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 28 prill 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësinë të dëgjoni këngën “Miqësia”. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:15 – Lajmet 11:05 – Kënga e Ditës  

botuar më 23-04-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 prill 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë një këngë të kompozitorit Petër Stupell, përvjetorin e 100 të lindjes së të cilit e shënojmë sot. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-04-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 prill 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 26 prill 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Prekje” në interpretim të Hristo Dejanovit dhe Georgi..

botuar më 23-04-26 3.00.MD