Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një person vdiq me Covid, nuk u administrua asnjë vaksinë gjatë 24 orëve të fundit

Foto: BGNES

41 janë të sapo infektuar me Covid në vend në 24 orët e fundit. Rastet janë ulur me 17 krahasuar me një ditë më parë. Mbi 56% prej të sapoinfektuarve nuk janë vaksinuar. 5.3% e 773 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg.

Numri i rasteve aktive është 4474. 5 të infektuar u shtruan në spitale. 2 prej tyre ose 40% nuk janë të vaksinuar. Të shtruarit në spital janë 356. 40 të infektuar mbeten në terapi intensive.

Gjatë harkut të shënuar kohor prej 24 orësh u regjistrua një person i ndjerë me COVID-19, i cili nuk ishte imunizuar. Numri i personave që kanë vdekur që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit është 38 050. Të shëruarit të dielën janë 7. Nuk është bërë asnjë vaksinë.

Më shumë nga rubrika

Këshilli Publik i KQZ-së: Le t'u besojmë autoriteteve të sigurisë dhe të votojmë

Kryetarja e Këshillit Publik të KQZ-së, Cvetelina Peneva, u bëri thirrje qytetarëve që të dielën të votojnë për parlamentin e ri, sepse prania e shtuar e policisë do të sigurojë qetësi të procesit zgjedhor. Ditët e fundit shkollat – ku ndodhen qendrat e..

botuar më 23-03-31 12.18.MD

Trendi: Fituesi i zgjedhjeve mbetet enigmë

Një ditë para zgjedhjeve parlamentare nuk dihet se kush do të jetë fituesi, sipas një sondazhi të agjencisë Trend. 0.3% është diferenca mes GERB-SDS dhe "Po e vazhdojmë ndryshimin-Bullgaria Demokratike" dhe ata mbledhin përkatësisht 26.4% dhe 26.1%...

botuar më 23-03-31 10.54.PD

Kremlini qortoi Bullgarinë dhe Republikën Çeke për riparimin e helikopterëve rusë për ushtrinë ukrainase

" Riparimi dhe modernizimi i helikopterëve rusë me qëllim të transferimit të tyre të mëvonshëm në Ukrainë është një shkelje e rëndë e detyrimeve ndërkombëtare të Bullgarisë dhe Republikës Çeke. " Ky qëndrim u njoftua nga Shërbimi Federal Rus për..

botuar më 23-03-31 9.33.PD