Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 05 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 05 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, në rubrikën “Folklor”, do t’ju tregojmë për tre festa në fillim të dhjetorit që shënojnë kalimin nga vjeshta në dimër – Ditën e Shën Varvarës, Ditën e Shën Savës dhe Ditën e Shën Nikollës.

Everybody Needs A Little More Jazz – kjo është motoja e zgjedhur nga këngëtarja AnaBella – Ana Topallova dhe kompozitori Minko Llambov për koncertin e tyre më 5 dhjetor. Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni një nga këngët në program me titull “Nesër”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

01.35 - Lajmet

10.01 - Folklor

27.46 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 6 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do të dëgjoni pse diplomacia bullgare e ka gjithnjë e më të vështirë t’i besojë Shkupit. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të..

botuar më 23-02-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 3 shkurt 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” ju ofrojmë këngën “Moj vashë” e DJ Tisho dhe “Zërave të traditës”, këngë kjo e cila është numri 1 në listat ndërkombëtare të muzikës së vallëzimit, shtëpisë..

botuar më 23-02-03 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni një nga veprat nga albumi i parë i formacionit YO-YO Band. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-02-02 3.00.MD