Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 06 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 06 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Rubrika jonë e përditshme “Kënga e Ditës” sot i është kushtuar festës së Shën Nikollës. 

Ju urojmë minuta të këndshme! 

  • 01.13 - Lajmet 


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 14 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 14 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Unë dhe ti” në interpretim të grupit Tube Hedzzz ...

botuar më 23-03-14 3.00.MD

Bullgaria sot – 13 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Akademia Muzikore në Sofje sot shënon 124 vjet nga lindja e kompozitorit Panço Vlladigerov. Lidhur me këtë në rubrikën “Kënga e Ditës” ju ofrojmë një..

botuar më 23-03-13 3.00.MD

Bullgaria sot – 10 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës. Në rubrikën e sotme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni një ekzekutim të perkusionistes së talentuar bullgare Viva Vasileva. Ju urojmë..

botuar më 23-03-10 3.00.MD