Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 06 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 06 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Rubrika jonë e përditshme “Kënga e Ditës” sot i është kushtuar festës së Shën Nikollës. 

Ju urojmë minuta të këndshme! 

  • 01.13 - Lajmet 


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 1 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 1 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës”, me rastin e 1 marsit – Ditës së Gjyshes Marta, ju ofrojmë këngën “Verore” në interpretim të grupit vokal..

botuar më 23-03-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e fundit të ditës. Pas kësaj do të dëgjoni disa mite dhe keqkuptime lidhur me jetën dhe veprën e Apostullit të Lirisë Bullgare. Tema është pjesë e Programit Kombëtar për përkujtimin e..

botuar më 23-02-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 shkurt 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 27 shkurt 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Historia” do të dëgjoni një temë për monumentin e Apostullit të Lirisë Vasill Levski në Sofje. Tema është..

botuar më 23-02-27 3.00.MD