Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti Pjotër Nesterov shkon në gjysmëfinale në Monastir të Tunizisë

Foto: bgtennis.bg

19-vjeçari rus me pasaportë bullgare, Pjotër Nesterov, u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh, pasi mposhti spanjollin David Perez Sanz me 4:6, 6:2, 6:0.

Për një vend në finale, Nesterov do të luajë me të tetin në skemën Guy den Ouden (Holandë).Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Viktoria Tomova

Viktoria Tomova do të luajë në çerekfinale në Bad Homburg

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova arriti në çerekfinale të turneut me bar WTA 500 në Bad Homburg. Ajo korri fitoren e tretë radhazi në qytetin gjerman – një në kualifikimet dhe dy në skemën kryesore. Viktoria Tomova fitoi me 6:4, 6:2..

botuar më 24-06-26 9.19.PD
Tihomir Ivanov

Tihomir Ivanov fitoi një medalje të artë në kërcimin së larti në Gjermani

Tihomir Ivanov fitoi garën e kërcimit së larti për meshkuj në turneun Sinner Hochsprungmeeting në Sinner (Gjermani). Kampioni 29-vjeçar bullgar në këtë disiplinë e meritoi vendin e parë, pasi arriti të kapërcejë 2.21 metra në provën e dytë...

botuar më 24-06-24 3.51.MD
Viktoria Tomova

Viktorija Tomova u kualifikua në raundin e dytë të turneut me bar në Bad Homburg

Viktoria Tomova filloi me fitore pjesëmarrjen e saj në turneun e tenisit në bar në Bad Homburg të Gjermanisë, me një fond shpërblyes prej më shumë se 802 mijëeuro. Bullgarja, e cila kaloi kualifikimet, fitoi me 6:1, 6:3 ndaj përfaqësueses së..

botuar më 24-06-24 9.23.PD