Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti Pjotër Nesterov shkon në gjysmëfinale në Monastir të Tunizisë

Foto: bgtennis.bg

19-vjeçari rus me pasaportë bullgare, Pjotër Nesterov, u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh, pasi mposhti spanjollin David Perez Sanz me 4:6, 6:2, 6:0.

Për një vend në finale, Nesterov do të luajë me të tetin në skemën Guy den Ouden (Holandë).

Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Bullgaret janë sërish kampione në garën ekipore të gjimnastikës ritmike

Pas një pauze tridhjetë vjeçare, gjimnastet bullgare triumfuan sërish. Zhenina Trashlieva, Sofia Ivanova, Kamelia Petrova, Rachel Stojanov dhe Radina Tomova u bënë kampione në garën ekipore në Kampionatin e 40-të Botëror të Gjimnastikës Ritmike në..

botuar më 23-08-26 12.10.MD
Borjana Kalejn

Medalje të argjendta për Borjana Kalejn në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike

Kampionia evropiane në shumëgarësh në Baku 2023 Borjana Kalejn fitoi medalje argjendi në finalet e kombinimeve me shkopinj dhe shirita në Kampionatin e 40-të Botëror të Gjimnastikës Ritmike në qytetin spanjoll të Valencias. Kështu, Bullgaria ka deri tani..

botuar më 23-08-25 1.55.MD

Ndeshjet "Levski" - "Eintracht" dhe "Lludogorec" - "Ajax" nuk përfunduan me fitore të nikoqirëve

Ndeshja e parë e play-off-it për hyrjen në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës mes Levskit dhe Eintracht Frankfurt përfundoi 1:1. Në minutën e 6-të, mysafirët kaluan në avantazh me një gjuajtje solide të Randal Kolo Muani. Nikoqirët bullgarë..

botuar më 23-08-25 10.14.PD