Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

Georgi Gospodinov dhe Angela Rodel

Romani “Strehim kohe” fitoi Booker

Shkrimtari bullgar Georgi Gospodinov dhe përkthyesja Angela Rodel janë fitues të çmimit ndërkombëtar letrar “Booker” me romanin “Strehim kohe” .  Ky është libri i parë bullgar që fiton këtë çmim. Nderimi u jepet romaneve artistike nga e..

botuar më 23-05-24 9.51.PD
Në Çikago, SHBA

Petja Ilieva - ambasadore e kulturës bullgare në botë

Pikturat e Petja Ilievës janë të ekspozuara në aq shumë vende saqë është më e lehtë të thuhet se ku nuk i kanë parë ende tablotë e saj piktoreske. Piktorja e talentuar prezantoi bukurinë e Bullgarisë në afro 50 vende në 6 kontinente , duke..

botuar më 23-05-24 8.45.PD

Arti i rrugës do të ketë një festë të vet treditore në kryeqytet

Nga sot e deri të dielën, sheshi "Sllavejkov" i kryeqytetit bëhet skena e festivalit të parë të kulturës së rrugës Street Music Fest. Sipas organizatorëve nga Mish Mash Fest, ky do të jetë një forum plot ngjyra dhe gazmor me shumë muzikë,..

botuar më 23-05-19 6.30.PD