Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

Tre vende ikonike në Plovdiv po ndryshojnë pamjen e tyre këtë verë

Pas festimit të Ditës Ndërkombëtare të Kërcimit si koreograf i shfaqjeve franceze në Stara Zagora, artisti bullgar Hristijan Bakallov ndodhet tani në Plovdiv si “regjisor” i botës rreth nesh. Tre hapësira urbane ikonike në Plovdiv - Baza e Vozitjes,..

botuar më 23-05-17 7.15.PD

Bullgaria ndan një pavijon të përbashkët me shtatë vende në Festivalin e Filmit në Kanë

Vendi ynë ka vendin e tij në edicionin e 76-të të Festivalit të Filmit në Kanë. Stenda përfaqësuese bullgare (pavijoni 131) ndahet me Qipron dhe gjashtë vende të tjera të Ballkanit - Bosnjë dhe Hercegovinën, Kroacinë, Slloveninë, Serbinë, Malin e Zi..

botuar më 23-05-16 6.15.PD

Poezia serbe prezantohet në festivalin “Përqafimi sllav”

Gjuha serbe është fokusi i muajit maj në Festivalin e XVII Ndërkombëtar të Poezisë “Përqafimi Sllav” nga 15 deri më 18 maj. Në vitin 2023, festivali zhvillohet në një format udhëtimi me rotacion. Çdo muaj i kushtohet një gjuhe sllave: në mars ishte..

botuar më 23-05-15 9.03.PD