Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

Poezia serbe prezantohet në festivalin “Përqafimi sllav”

Gjuha serbe është fokusi i muajit maj në Festivalin e XVII Ndërkombëtar të Poezisë “Përqafimi Sllav” nga 15 deri më 18 maj. Në vitin 2023, festivali zhvillohet në një format udhëtimi me rotacion. Çdo muaj i kushtohet një gjuhe sllave: në mars ishte..

botuar më 23-05-15 9.03.PD

Bota diellore e piktorit Vili Nikollov

Pikturat shumëngjyrëshe të Vili Nikollovit bartin diellin e Spanjës, buzëqeshjet nga fëmijëria dhe shumë histori që secili t’i zbulojë dhe ritregojë në mënyrën e vet. I ftuari i sotëm i Radio Bullgarisë pikturon për aq kohë sa mban mend...

botuar më 23-05-14 1.25.MD
Foto: Facebook/ Nikolay N. Tonkoff

Nikolaj Tonkov prezanton veprat e tij të krijuara në iPad në Vjenë

Printimet dixhitale të krijuara në iPad nën titullin "Fushat me ngjyra" po tërheqin vëmendjen e vjenezëve këto ditë. Artisti Nikolaj Tonkov është autor i veprave të pazakonta. Printimet e tij dixhitale me cilësi të lartë të përfshira në ekspozitë..

botuar më 23-05-14 7.15.PD