Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

Në fund të qershorit, bullgarë dhe katalanas nga trupa teatrore „Ëndrra“ prezantuan pjesën „Milioneri“.

Shoqata e Bullgarëve “Ëndrra” me veprimtari të ndryshme për të përhapur kulturën dhe historinë bullgare në Kataloni

Një kalendar me foto të pamjeve kulturore apo historike nga Bullgaria është duke u përgatitur për vitin e ardhshëm nga Shoqata Bullgare “Ëndrra” në qytetin e Katalonisë Lerida, i njohur ndryshe edhe si Lejda. Në secilën faqe të tij do të..

botuar më 23-07-30 9.25.PD
John Malkovich

Aktori me famë botërore John Malkovich mori çmim për "Kontribut në zhvillimin e kulturës"

Ministri i Kulturës Krëstju Krëstev i dhuroi John Malkovich një shenjë nderi për "Kontribut në zhvillimin e kulturës". Kjo ndodhi në Qendrën e Festivalit dhe Kongresit në Varna, pas shfaqjes "Komedia Infernale: Rrëfimet e një vrasësi serial" me..

botuar më 23-07-24 9.41.PD

Varna është një destinacion veror për artistët e RADAR fest

Me një sërë eventesh, kryeqyteti ynë detar po përgatitet për edicionin e dhjetë të festivalit RADAR. Që nga viti 2014 edhe sot e kësaj dite, ky forum është ndër festivalet më inovative në botë, duke përzier zhanre të ndryshme muzikore me metoda..

botuar më 23-07-23 10.15.PD