Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

4500 vjet histori njerëzore - Rosica Dimitrova me një foto epike "një herë në jetë"

Piramida e Keopsit ishte fotografuar me një siluetë aeroplani në sfondin e një hëne të plotë mbi të. Kjo është një foto që bëhet “një herë në jetë”, raportoi një nga sajtet më të autoritetshme të fotografisë PetaPixel. Autorja e fotografisë së..

botuar më 23-07-21 7.15.PD
Eli Skorçeva

Filmi "Mësimet e Bllagës" mund të jetë titulli bullgar në garën për "Oskar"

Do të përpiqemi të jemi kandidati bullgar për çmimin "Oskar", për një film në gjuhë të huaj, tha Stefan Komandarev, regjisori i filmit "Mësimet e Bllagës" i cili fitoi çmimin prestigjioz “Globi i Artë /"Golden Globe"/ në Karlovi Vari. "Kjo varet..

botuar më 23-07-19 10.31.PD

Restauruesit bullgarë prezantojnë punën e tyre

Puna e restauruesve në konservimin dhe restaurimin e veprave të veçanta dhe të komplekseve të tëra është rezultat i kërkimeve, analizave, njohurive të gjera në fushën e kimisë, fizikës, historisë së artit, teologjisë, historisë së përgjithshme dhe..

botuar më 23-07-18 6.10.PD