Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov përballet me Novak Gjokoviqin në Australian Open

| rinovuar më 23-01-19 2.53.MD
Grigor Dimitrov
Foto: @BulgarianTennisFederation

Bullgari Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht për të nëntën herë në raundin e tretë të Australian Open. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin e 27 në skemë mposhti Lasllo Xhere me rezultat 6:3, 6:2, 6:0, në Melburn. Ai vazhdon pa humbur asnjë set në turneun Grand Slam. Grigor regjistroi 31 fitore në 93 minuta lojë dhe përfundoi ndeshjen me 18 goditje fituese me 16 gabime të paplanifikuara.

Dimitrov do të përballet me nëntë herë kampionin e Australian Open, Novak Gjokoviq në raundin e tretë të shtunën.

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Rositsa Dençeva e nisi me fitore në Roland Garros

Rosica Dençeva u kualifikua në raundin e dytë të kampionatit të hapur të tenisit të Francës për vajza pas fitores vendimtare (6:2, 6:2) ndaj australianes Alana Subasic, e cila mori pjesë me një "wild card". Në ndeshjen e radhës tenistja bullgare do..

botuar më 24-06-04 11.26.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov për herë të parë do të luajë në çerekfinale në Paris

Grigor Dimitrov regjistroi paraqitjen e tij më të mirë në Roland Garros. Pas suksesit ndaj Hubert Horkaç, ai do të luajë në çerekfinale, ku e pret italiani Janik Siner. Bullgari ra disa herë në fushë pasi ai nuk donte të humbiste asnjë goditje. Në..

botuar më 24-06-03 8.51.PD

Boksieri Radosllav Rosenov fitoi një kuotë për Olimpiadën në Paris

Nënkampioni evropian i boksit Radosllav Rosenov fitoi një kuotë olimpike në kategorinë 63.5 kg pasi mposhti Aleksandru Paraskiv të Moldavisë në turneun në Bangkok. Kështu ai u bë boksieri i pestë bullgar me kuotë për lojërat në Paris. Te femrat..

botuar më 24-05-31 1.54.MD