Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov përballet me Novak Gjokoviqin në Australian Open

| rinovuar më 23-01-19 2.53.MD
Grigor Dimitrov
Foto: @BulgarianTennisFederation

Bullgari Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht për të nëntën herë në raundin e tretë të Australian Open. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin e 27 në skemë mposhti Lasllo Xhere me rezultat 6:3, 6:2, 6:0, në Melburn. Ai vazhdon pa humbur asnjë set në turneun Grand Slam. Grigor regjistroi 31 fitore në 93 minuta lojë dhe përfundoi ndeshjen me 18 goditje fituese me 16 gabime të paplanifikuara.

Dimitrov do të përballet me nëntë herë kampionin e Australian Open, Novak Gjokoviq në raundin e tretë të shtunën.Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Daniil Medvedev pas një ndeshjeje të fortë tre orëshe

Bullgari i vetëm në elitën e tenisit, Grigor Dimitrov, luajti një ndeshje fenomenale dhe arriti një sukses të jashtëzakonshëm mbi numrin 3 të botës, Daniil Medvedev me 6:3, 6:7(4), 7:6(2) për 2 orë dhe 56 minuta dhe u kualifikua në raundin e 16-të..

botuar më 23-11-01 5.21.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov ka mposhtur Lorenzo Musettin në startin në Paris

Grigor Dimitrov nisi me fitore në turneun e tenisit Masters 1000 në Paris me një fond shpërblyes prej 7.6 milionë euro. Ai mundi të 22-tin në botë Lorenzo Musetti nga Italia me 6:2, 6:7 (4), 6:3. Në raundin e dytë, bullgari i renditur i 17-ti..

botuar më 23-10-31 10.03.PD

Pjotër Nesterov me titullin e parë teke nga turnetë ITF

Tenisti bullgar për Kupën “Davis”, Pjotër Nesterov, fitoi titullin teke në turneun e tenisit në fusha të forta në Al Zahra (Kuvajt) me një fond shpërblyes prej 15 mijë dollarësh. Nesterov, i renditur në numrin 4, mundi në finale liderin në..

botuar më 23-10-29 7.49.MD