Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Dimitrov para ndeshjes me Gjokoviçin: Besoj se mund të fitoj

Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar, Grigor Dimitrov, tha se Novak Gjokoviç është favorit në ndeshjen e ardhshme mes tyre në raundin e tretë të Australian Open. Me atë fitore që daton në maj 2013 në Madrid, bullgari ka vetëm një fitore në dhjetë ndeshje deri tani me Gjokoviç, i cili është nëntë herë kampion në Melburn.

“Ai është një favorit serioz, por më pëlqejnë situata të tilla. Kjo është arsyeja pse ne luajmë tenis, për të takuar më të mirët. Nuk do të kënaqesha me më pak. Besoj se mund të fitoj”, tha Dimitrov.


Më shumë nga rubrika

"Levski" ndeshet me "Eintracht" dhe "Lludogorec" - me "Ajax"

Rreth 2500 tifozë të "Eintracht" (Frankfurt) priten sot në Sofje për ndeshjen e radhës mes “Levskit” dhe skuadrës gjermane. Ndeshja është një nga më të rëndësishmet për skuadrën bullgare në vitet e fundit - nga play-off-et deri në fazën e..

botuar më 23-08-24 5.05.MD
Stiljana Nikollova

Medalje e bronztë për Stilijana Nikollovën në top në Kampionatin Botëror të Valencias

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e bronztë në finalen e topit dhe solli medaljen e parë për Bullgarinë nga Kampionati Botëror i Gjimnastikës Ritmike në Valencia. Medalistja e bronztë në kampionatin e gjithanshëm të planetit në Sofje në vitin..

botuar më 23-08-24 3.05.MD
Joana Georgieva

Ioana Georgieva u kualifikua në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror të Kanoe-Kajak në Gjermani

Sportistja bullgare Ioana Georgieva kaloi në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror të Kanoe Kajak në Duisburg të Gjermanisë, i cili filloi të mërkurën dhe do të zgjasë deri më 27 gusht. Joana është kampione e botës në kajak 200 metra me një vend në..

botuar më 23-08-24 1.55.MD