Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Foto: Margarita Petrova

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open.

Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në favor të fituesit të turneut të 21-të Grand Slam.

Më shumë nga rubrika

Foto: Anna Nedkova - Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike

Gjimnastja Dara Malinova fitoi medalje të bronztë në kombinimin me shkopinj në Baku

Shpresa e re e gjimnastikës ritmike bullgare, Dara Malinova, fitoi një medalje bronzi në finalen e kombinimeve me shkopinj në turneun ndërkombëtar në Baku. E veçanta e garës është se gjimnastet nuk konkurrojnë për t'u klasifikuar në shumëgarësh. Dara..

botuar më 23-04-16 4.53.MD
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në finalen në Zaragozë

Tenistja Viktoria Tomova sot do të garojë për titullin në turneun në Zaragozë me një fond çmimesh prej 80 mijë dollarësh. Kundërshtarja e saj do të jetë e 103-ta në botë dhe e katërta në renditje, Tereza Martincova nga Çekia. Bullgarja e renditur në..

botuar më 23-04-16 11.45.PD
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në gjysmëfinale në Zaragozë

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova u kualifikua në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Zaragozë me një fond shpërblyes prej 80 mijë dollarësh. Bullgarja e renditur në vendin e dytë mundi pjesëmarrësen spanjolle Irene Bourillo me 6:3, 6:4 dhe..

botuar më 23-04-15 12.36.MD