Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Foto: Margarita Petrova

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open.

Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në favor të fituesit të turneut të 21-të Grand Slam.

Më shumë nga rubrika

Foto: Federata Bullgare e Peshëngritjes

Titull evropian dhe rekord botëror për Karlos Nasar në peshëngritje

Karlos Nasar fitoi medaljen e artë në kategorinë 89 kg për meshkuj në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Jerevan, Armeni. Bullgari grumbulloi gjithsej 395 kilogramë, me të cilën bëri një rekord botëror. Deri më tani, arritja më e lartë në..

botuar më 23-04-20 8.06.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të ATP 500 në Barcelonë

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht në raundin e tretë të turneut ATP 500 në Barcelonë. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin 11 mundi Emilio Gomez nga Ekuadori 6:3, 6:1 pas 62 minutash lojë. Kundërshtari i radhës..

botuar më 23-04-19 2.52.MD
Georgi Peev

Një bullgar mori medaljen e artë në not në kampionatin botëror për persona me transplantim

Bullgari Georgi Peev nga Haskovo u bë kampion i botës në 100 metra “bretëkocë” në Kampionatin Botëror të Personave me Transplantim, i cili mbahet në Përt të Australisë. Këtë e bëri të ditur Peev në profilin e tij social në Facebook. Në Lojërat e..

botuar më 23-04-18 10.38.PD