Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open

Foto: Margarita Petrova

Ditën e shtunë, më 21 janar, Grigor Dimitrov humbi në raundin e tretë nga Novak Gjokoviq (Serbi) dhe kështu përfundoi pjesëmarrjen e vet në Australian Open.

Ndeshja e cila zgjati 3 orë e 7 minuta përfundoi me rezultatin 7:6 (9:7), 6:3, 6:4 në favor të fituesit të turneut të 21-të Grand Slam.

Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Bullgaret janë sërish kampione në garën ekipore të gjimnastikës ritmike

Pas një pauze tridhjetë vjeçare, gjimnastet bullgare triumfuan sërish. Zhenina Trashlieva, Sofia Ivanova, Kamelia Petrova, Rachel Stojanov dhe Radina Tomova u bënë kampione në garën ekipore në Kampionatin e 40-të Botëror të Gjimnastikës Ritmike në..

botuar më 23-08-26 12.10.MD
Borjana Kalejn

Medalje të argjendta për Borjana Kalejn në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike

Kampionia evropiane në shumëgarësh në Baku 2023 Borjana Kalejn fitoi medalje argjendi në finalet e kombinimeve me shkopinj dhe shirita në Kampionatin e 40-të Botëror të Gjimnastikës Ritmike në qytetin spanjoll të Valencias. Kështu, Bullgaria ka deri tani..

botuar më 23-08-25 1.55.MD

Ndeshjet "Levski" - "Eintracht" dhe "Lludogorec" - "Ajax" nuk përfunduan me fitore të nikoqirëve

Ndeshja e parë e play-off-it për hyrjen në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës mes Levskit dhe Eintracht Frankfurt përfundoi 1:1. Në minutën e 6-të, mysafirët kaluan në avantazh me një gjuajtje solide të Randal Kolo Muani. Nikoqirët bullgarë..

botuar më 23-08-25 10.14.PD