Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 26 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të dëgjoni këngën “Kur këndoj” në interpretim të duetit Kalin Veljov dhe Maria Avramidi.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01:47 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 21 prill 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 21 prill 2023 do të dëgjoni si zakonisht lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Nashljam Mandar” (“Më lër të qetë”) në interpretim të..

botuar më 23-04-21 3.00.MD

Bullgaria sot – 20 prill 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju informojmë për koncertin “Zëra nga Radio” e Orkestrës së Muzikës Popullore të Radios Kombëtare Bullgare me dirigjent..

botuar më 23-04-20 3.00.MD

Bullgaria sot – 19 prill 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 19 prill 2023 do të dëgjoni si zakonisht lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Mrekullitë” në interpretim të Mirosllava Kacarovës. Sot me..

botuar më 23-04-19 3.00.MD