Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 26 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të dëgjoni këngën “Kur këndoj” në interpretim të duetit Kalin Veljov dhe Maria Avramidi.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01:47 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 25 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Përjetësia e shkurtër" në interpretim të Ivan Jurukovit dhe grupit TERPENTINA. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-05-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 24 maj 2023

Në programin festiv të Radio Bullgarisë kushtuar 24 majit – Festës së arsimit bullgar dhe shkrimit sllav, më parë ju ofrojmë programin “Historia”. Në të do t’ju tregojmë për një manastir shkëmbor në Bullgarinë Verilindore, ku është i zbuluar..

botuar më 23-05-24 3.00.MD

Bullgaria sot –23 maj 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në “Këngën e ditës” do t’ju ofrojmë një këngë për dashurinë gjithëpërfshirëse. Ajo titullohet “Pemët” dhe është në interpretim të këngëtares së re Elena Sirakova. Ju urojmë..

botuar më 23-05-23 3.00.MD